24sata.hr: Kaznite Vladu na izborima, krše konvencije rada

Predstavnici sindikata su u četvrtak na konferenciji za novinare komentirali zakon kojim se uskraćuju isplate materijalnih prava temeljem dodatka na staž u sustavu javnih službi. Podsjetimo, taj zakon su sindikati dali na ocjenu ustavnosti.

– Ovaj zakon imat će posljedice ne samo za državne službe nego i na javna poduzeća i gospodarstvo. Taj zakon je zaista neprihvatljiv i on je van svake pametni, nedemokratski i neustavan. Nadamo se da će pravorijek Ustavnog suda biti na korist radnicima i da će se kod donošenja odluke Ustavni sud voditi pravdom i pravicom, a ne politikom – rekla je Radmila Belobrajić Čahut, predsjednica Sindikata zdravstva Hrvatske.

– Nakon toga pravorijeka će uslijediti masovne tužbe za namirenje štete koju je Vlada nanijela tim zakonom u sustavu zdravstva. Nadamo se da će vladajući zbog toga biti kažnjeni na izborima za Europski parlament. Kako će radnik glasovati za one koji ruše konvencije Međunarodne organizacije rada – pita Radmila Belobrajić Čahut.